تبلیغات
روش ها و تکنولوژی های ساخت - نیم اسکلتی

روش ها و تکنولوژی های ساخت
 

مرسل قالب:

 

در این سیستم از قالب‌های ویژه‌ای استفاده می‌شود، قالبها به محل پروژه حمل شده و بتن‌ریزی در جا و در محل پروژه انجام می‌شود. دیوارها در این سیستم هم نقش معماری و هم نقش سازه‌ای دارند.

سیستم مرسل قالب سیستم یکپارچه و نسبتا ارزانی می‌باشد و از آنجا که قالب‌ها مدولار هستند، سرعت اجرای این سیستم بالا می‌باشد. از جمله معایب این سیستم می‌توان به تیپ بودن نقشه‌ها اشاره کرد که باعث می‌شود تنوع معماری نداشته باشیم، هم چنین این سیستم از نظر حرارتی و عایق نیز مشکل دارد.

 

شرکت ایزورست یک شرکت ساخت و ساز بتنی است که قالب بندی آن از جنسی شبیه فوم است که در بین آنها بتن ریزی شده و خود قالب به عنوان عایق حرارتی نیز کار می کند برای آشنایی با جزئیات این شرکت به فیلم مربوط به آن در این قسمت مراجعه نمائید.

 

 

 

 

 

ایزورست: Isorast:

 

در این سیستم از بلوک‌هایی با جنس فوم(پلی استایرن) استفاده می‌شود که تو خالی بوده و داخل آنها را بتن‌ریزی می‌کنند. این سیستم توسط آقای بروئد بوجود آمد. از این سیستم برای مناطقی که لرزه خیزی کمتری دارند استفاده می‌شود، این سیستم برای ساختمانهای تا 2، 3 طبقه مناسب می‌باشد، از جمله مزایای دیگر این سیستم می‌توان به وجود پلی استارین اشاره کرد که از نظر حرارتی عالی کار می‌کند و عایق مناسبی برای حرارت می‌باشد همچنین با استفاده از این سیستم می‌توان نقشه معماری را به طور کامل اجرا کرد. از این سیستم در داخل شهر می‌توان به جای سیستم شناژی استفاده کرد چون سیستم یکپارچه‌ای می‌باشد.

از معایب این روش می‌توان به سنگین بودن آن و هزینه حمل زیاد فوم برای نقاط خارج از شهر اشاره کرد.

 

سیستم نیم اسکلتی:

 

سیستم اسکلتی

سیستم غیراسکلتی

سیستم نیم اسکلتی- نیم پیوسته- نیم یکپارچه

 

 

سیستم‌های غیراسکلتی به دو نوع زیر تقسیم می‌شوند:

 

 

 

 

سازهای کششی:        کابل- چادری

 

ارزانترین ساختمان‌ها را می‌توان ساخت ولی ساخت آنها در ایران کم است.

نیرو را به صورت کشش در کابل‌ها منتقل می‌کنیم یعنی خمش را با کشش و فشار به ستون انتقال می‌دهیم و در نتیجه 5 تا 6 برابر مقطع را کاهش می‌دهیم

در ایران ساختمان‌های چادری به ندرت یافت می‌شود اما در امارات سیستم چادری به وفور دیده می‌شود. الیاف این چادرهاPVC  و تفلون می‌باشد.

 جنس، تابلو فلکسی،50 سال عمر دارند. و خیلی مقاوم هستند و کششی عمل می‌کنند. . شرکت فراری در ایران، سیستم چادری را اجرا می‌کند.

 

 

 

 

تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ

مترجم سایت

مترجم سایت

دیکشنری آنلاین

دیکشنری آنلاین

کد نمایش آب و هوا کد نمایش آب و هوا